Fistül İlaç Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Detay

Perianal Apse Bitkisel Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

Perianal apse makat bölgesinde oluşan apselerdir ve fistüle sebebiyet vermektedir. Fistül hastalığı diğer makat rahatsızlıklarından karmaşık bir yapıya sahip olduğu için ayrılmaktadır.

Detay

Kaç Tip Anal Fistül Vardır

OP. DR. Yasir Gözü

Fistül kelime kökeni olarak Latince fistula (kanal) kelimesinden gelmektedir. Hastalığı kısaca özetlemek gerekirse, makat bölgesinde apse oluşumu sonrası gerçekleşmektedir.

Detay

Fistül Makatta Akıntı ve Kaşıntı

OP. DR. Yasir Gözü

Makat bölgesinde akıntı ve kaşıntı yapan hastalıklar; makatta kaşıntı ve akıntının birlikte olması şu hastalıkları akla getirir; anal dermatit (mayasıl), fistül (anüs civarı ile bağırsak arasında yeni bir kanal oluşması), kondilom (anal siğil), fissür (yırtık-çatlak). Biz bu hastalıklardan fistülü ele alacağız

Detay

Fistül Ameliyatı Sonucu

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fistül- makat fistülü bağırsak ve makat derisi arasında doğal olmayan bir kanalın oluşmasıdır. Anüs ya da makat dışkının vücudun dışına atıldığı ağız olarak bilinmektedir.

Detay

Makat Fistül İyileşme Süresi

OP. DR. Yasir Gözü

Makat fistüller genellikle apselerin tamamen boşaltılmaması sonucu ortaya çıkmaktadır. Özellikle erkeklerin korkulu rüyası olan makat fistülü bel soğukluğu ile karıştırılabilir.

Detay

Ameliyatsız Fistül Tedavi Süresi

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fistül tıbbi bir terim olarak birbiri arasında bağ olmayan iki organ ya da damar arasındaki bağı sağlayan ve anormal olan bir bağlantı noktası ya da geçit anlamına gelmektedir.

Detay

Anal Fistül Nasıl Tedavi Edilir?

OP. DR. Yasir Gözü

Makat içindeki bağırsak bölümü (birincil ağız) ile deri arasında (ikincil ağız) normal dışı bir bağlantının oluşmasına ise makat fistülü veya tıbbi deyimi ile perianal fistül denir.

Detay

Anal Fistül Tedavi Yöntemleri

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fistül hastalığı tedavi açısından makat hastalıklarının en zoru olarak bilinmektedir. Anal fistül makat fistül ve perianal fistül isimleriyle de bilinmektedir.

Detay

Makat Apsesi Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Makat apsesi toplum içerisinde çok görülen hastalıklardan bir tanesidir. Makat apsesi, anal apse olarak da adlandırılmaktadır. Makat apsesinin oluşumunu anlatmak gerekirse, genelde anüs içerisinde yer alan ve dışkının vücuttan dışarı kolayca atılmasını sağlamak amacıyla salgı üreten bez kanallarının tıkanmasıyla oluşur.

Detay

Fistül Sınıflaması

OP. DR. Yasir Gözü

Fistül sınıflamasından bahsetmeden önce fistülün ne olduğunu açıklamadan önce fistül hastalığını detaylıca ele almakta fayda var. Fistül kelime olarak Latince fistula (kanal) kelimesinden gelmektedir. Fistülü biraz daha detaylandırmak gerekirse, apse oluşumu ile meydana gelmektedir.

Detay

Anal Fistül Hastalığı Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fistül makat bölgesinde çok sık görülen hastalıklardan biridir. Anal fistül kalın bağırsak ile cilt arasında iki ucu delik olan boru şeklindeki kanala denir.

Detay

Anal Fistül Tedavi Edilir Mi?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fistül makat hastalıklarından en zor tedavi edilenidir. Anal fistül anal kanal ve makat dışındaki cilt arasında bir kanal oluşmasıdır. Anal fistüllerin yarısından fazlası anal bölgede (makat bölgesi) oluşan apselere bağlı olarak gelişirler.

Detay

Anal Fistüllerin Sınıflandırılması

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fistüllerin sınıflandırılması fistüllerin anal kanaldaki yerleşim yerine göre yapılmaktadır. Anal fistül kısaca özetlemek gerekirse anal kanal ile cilt dokusu arasında kanal oluşmasına denir.

Detay

Fistül Nedenleri ?

OP. DR. Yasir Gözü

İki organ ya da iki doku yüzeyi arasında doğal olarak olmaması gereken bir bağlantının (tünel) olmasına fistül denmektedir. Sindirim kanalının son bölümü olan makat kanalı ile makatı çevreleyen deri arasında anormal bir bağlantının olmasına anal fistül - makat fistülü veya perianal fistül denmektedir.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623