Apse ve Anal Fistülün Gösterdiği Belirtiler

OP. DR. Yasir Gözü

Anal Apse ve Anal Fistül hastalığı belirtileri birbirine benzemektedir. Fakat genellikle apse oluşumunun ardından anal fistül hastalığı ile karşılaşılmaktadır.

Detay

Anal Fistül Ameliyatı Sonrası Bakım

OP. DR. Yasir Gözü

Anal Fistül ameliyatı ve ameliyatsız tedavilerin ardından kişinin dikkat etmesi gereken hususlar bulunur. Bunlara dikkat edilmesi tedavi süreci için önemlidir.

Detay

Fistül Nasıl Oluşur?

OP. DR. Yasir Gözü

Fistül hastalığının ortaya çıkmasındaki en önemli neden Perianal Apse oluşumudur. Tedavi edilmeyen apse zamanla perianal fistül oluşumuna neden olabilmektedir.

Detay

Perianal Fistül Nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

Perianal fistül genellikle perianal apse oluşumunun ardından meydana gelir. Makatta apse problemi, tedavisi ertelendiğinde anal fistül hastalığına çevirir.

Detay

Anal Fistül Hastalığı Nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fistül, gündelik yaşamı zorlaştıran şikayetlere neden olan oldukça karmaşık yapılı bir makat hastalığıdır. Ameliyatsız bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Detay

Anal Fistül Ve Beslenme Düzeni

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fistül, karmaşık yapılı makat hastalıkları arasındadır. Hızlı bir iyileşme süreci için tedavinin ardından mutlaka beslenme düzenine dikkat edilmelidir.

Detay

Anal Fistül Tedavi Edilir Mi?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fistül hastalığı ameliyatsız yöntemler içerisinde yer alan lazer yöntemi ile kısa sürede ve konforlu bir biçimde rahatlıkla tedavi edilebilmektedir.

Detay

Fistül Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Fistül, makat fistülü ya da perianal fistül belirtileri ağrı şikayetinden daha çok makatta kanama ve iltihabik akıntı şeklinde kendini göstermektedir.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623